آموزش ساکسیفون در هم آوای ترانه

آموزش ساکسیفون در هم آوای ترانه

در موسسه هنری هم آوای ترانه آموزش ساکسفون به صورت خصوصی و کاملا تخصصی تدریس می‌شود، همچنین کلاس‌های ساکسیفون، هم به صورت آموزش حضوری و هم به صورت آموزش آنلاین بر‌گزار می‌شود.

در خصوص کلاس ساکسیفون باید گفت که بی چون و چرا یکی از سخت ترین روند های آموزشی را دارد، ساز ساکسفون به جهت اینکه مکانیزم نواختن پیچیده ای دارد و چون که رابطه‌ی مستقیم با اجزای بدن دارد بسیار حساس و دشوار میباشد، خیلی از نوازنده های ساکسیفون معتقدند که ساز های بادی (ساکسفون) از لحاظ اجرایی و مکانیزم بدن، شباهت بسیار زیادی با آواز خواندن دارند.

در موسسه و آموزشگاه موسیقی هم آوای ترانه، کلاس‌های ساکسیفون برای انواع خانواده این ساز از جمله آموزش ساکسیفون آلتو، آموزش ساکسیفون تِنور و آموزش ساکسیفون سوپرانو در سبک های پاپ، کلاسیک و جَز آموزش داده میشود.

با دیدن فیلم آموزشی ساکسیفون بیشتر با این ساز آشنا شوید.

تکنیک های کاربردی در آموزش ساکسیفون

در ابتدای آموزش باید گفته شود که یک سری تکنیک های کاربردی وجود دارد که برای تمامی سبک ها آموزش داده میشود، از قبیل:

  • تئوری موسیقی مرتبط با آموزش ساز ساکسیفون
  • نت خوانی
  • ریتم خوانی
  • گام نوازی
  • گام های کروماتیک
  • پوزیشن انگشت
  • فرم لب
  • نفس گیری از طریق دیافراگم و ……

هنرجو پس از آموزش این تکنیک ها در هر جلسه از کلاس آموزش ساکسیفون با استاد ساکسیفون خود بر روی آن ها تمرین می‌کند به این منظور که ضعف ها و اشکال هایی که دارد سریع‌تر بر طرف شود تا پیشرفت بهتری داشته باشد.

علی فرین کیا استاد ساکسیفون و پیانو در موسسه هنری هم آوای ترانه

آموزش ساکسیفون درهم آوای ترانه

آموزش ساکسیفون – سبک پاپ

در سبک پاپ نسبت به سلیقه ی هنرجو قطعه داده میشود و هنرجو آزادانه می‌تواند هر قطعه ای را که دوست دارد بسته به شرایط ساز بنوازد. در این سبک از آموزش ساکسیفون کتابی به عنوان متد نخواهیم داشت بلکه بیشتر با قطعه و بَکینگ ترک های خاص و زیبا، به هنرجو آموزش داده میشود.

آموزش ساکسیفون – سبک کلاسیک

برای تدریس ساکسیفون در سبک کلاسیک، از به روز ترین، جذاب ترین و تکنیکال ترین متد های دنیا استفاده میشود و هم زمان در کنار  این آموزش ها اجرای اتود ها و قطعات کلاسیک در دوره های مختلف از آهنگسازان به نام از قبیل موتسارت، بتهوون، باخ، ویوالدی و …… با هنرجو در کلاس ساکسیفون کار می‌شود.

در سبک کلاسیک از آموزش ساز ساکسیفون، گام نوازی و تمامی اتود ها در جهت بالا بردن سرعت انگشت ها، با استفاده از مترونوم انجام می‌شود که در روند کلاس ساکسیفون و آموزش آن بسیار حائز اهمیت میباشد.

آموزش ساکسیفون – سبک جَز

در مورد سبک جَز باید گفته شود که یکی از زیباترین لهجه های ساکسفون را به خود اختصاص می‌دهد، چرا که خیلی از نوازنده های ساکسیفون به خاطر همین سبک به ساکسفون علاقه‌مند شده‌اند؛ برای آموزش ساز ساکسیفون در سبک جز، از اتود‌های کاملا حرفه‌ای و بسیار سخت و همچنین آرتیکولاسیون های دشوار استفاده میشود، البته برای شرکت در کلاس ساکسیفون-سبک جَز حتما باید دوره های مقدماتی و مبتدی را گذراند.

شاید دوست داشته باشید بخوانید:

ساکسیفون چیست

تاریخچه ساکسیفون

در پایان به دو نکته مهم باید اشاره کرد:

  • در کلاس‌های ساکسیفون، برای تمامی سبک های آموزش ساکسیفون قطعات و اتود های کتاب به صورت دوئت توسط استاد، یا با ساز ساکسفون یا با ساز پیانو با هنرجو همراهی میشود
  • برای تهیه ساز و تست ساز جهت خریدن، استاد در کنار شما خواهد بود.

 

سوال های متداول:

از چه سنی آموزش ساکسیفون شروع می‌شود؟

نسبت به جسه، می‌توان از سن ۹ سالگی آموزش این ساز را شروع کرد.

آیا یادگیری ساکسیفون سخت است؟

این موضوع خیلی به سبک یادگیری ساکسیفون بستگی دارد اما در مجموع می‌توان گفت بله، بنابراین نیاز‌مند تمرین مداوم و پشتکار می‌باشد.

آیا در کلاس ساکسیفون، ساز باید از همان ابتدا تهیه شود؟

بله، چون در آموزش ساز ساکسیفون از همان جلسه اول، هنرجو برای انجام تمرین های مربوطه نیاز به داشتن ساز دارد.

کلاس ساکسیفون چقدر طول می‌کشد؟

یادگیری و نوازندگی ساکسیفون روندی طولانی دارد که البته نمی‌توان مدت زمان مشخصی را تعیین کرد چرا که نسبت به سبک یادگیری، استعداد فردی و تمرین در افراد مختلف متفاوت می‌باشد.

 

شما می‌توانید برای مشاوره، استعداد یابی و ثبت نام در کلاس آموزش ساکسیفون با همکاران ما در مجموعه هنری هم آوای ترانه در ارتباط باشید.

دیدگاه‌ خود را بیان کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به بالای صفحه بردن
باز کردن چت