آموزش گیتار پاپ و کلاسیک در هم آوای ترانه

آموزش گیتار پاپ و کلاسیک در هم آوای ترانه

در موسسه هنری هم آوای ترانه آموزش گیتار در سه سبک کلاسیک، پاپ کلاسیک و پاپ تدریس می‌شود، گیتاری که در این آموزش ها استفاده می‌شود گیتار نایلن یا همان گیتار کلاسیک می‌باشد.

آموزش گیتار کلاسیک

در سبک کلاسیک هنرجو در ابتدا  با طرز صحیح نشستن و اجزای تشکیل دهنده‌ی ساز گیتار آشنا میشود سپس نت خوانی، تکنیک های مربوط به دست راست و دست چپ، تقویت انگشتان، آشنایی با تیونر و مترونوم، تئوری موسیقی مربوط به آموزش گیتار، گام نوازی و ..... را می‌آموزد

در کنار این موارد بر اساس متد آموزش گیتار کلاسیک، انواع اتودها و قطعه های مورد نیاز را از روی کتاب های آموزشی معتبر یاد می‌گیرد، و در هر جلسه با استاد گیتار خود بر روی آن ها تمرین می‌کند تا اشکالات احتمالی بطور کامل بر طرف شود.

 

هدف کلاس گیتار کلاسیک در هم آوای ترانه، اجرای قطعات کلاسیک با ساز گیتار میباشد بصورت تک نوازی، هم‌نوازی و یا گروه نوازی.

با خواندن مطلب انواع گیتار و کاربرد آن ها، با گیتار نایلن و انواع دیگر گیتار بیشتر آشنا شوید.

آموزش گیتار پاپ-کلاسیک

در این سبک به هنرجو بیشتر  ریتم، آرپژ و آکورد نوازی آموزش داده میشود و در مورد ملودی بیشتر بصورت سولو آموزش می‌بیند به همین منظور انواع ریتم ها و آکورد ها را بطور صحیح فرا می‌گیرد  و در کنار این موارد، آهنگ ها و قطعات موزیک پاپ رایج را هم یاد می‌گیرد؛ همچنین در این سبک برای ایجاد انگیزه و اشتیاق بیشتر از بَکینگ ترک نیز استفاده می‌شود که در روند آموزش گیتار بسیار موثر است.

در اینجا باید به این نکته اشاره کنیم که اجرای ریتم ها، آرپژ ها، ملودی و آکورد های مختلف آن هم بصورت پیشرفته و حرفه‌ای بر روی ساز گیتار اصلا آسان نیست و به همین منظور در آموزش گیتار پاپ-کلاسیک نیز از کتاب های آموزشی استفاده می‌شود و کلیات آموزش گیتار ضروری می‌باشد مواردی از قبیل:

  • نحوه نشستن و فرم دست گرفتن گیتار
  • نت خوانی
  • مترونوم و تیونر
  • تکنیک های تقویت کننده‌ی دست
  • گام نوازی و .....

هدف کلاس گیتار پاپ کلاسیک در هم آوای ترانه نوازندگی در استودیو های ضبط موسیقی و همچنین نوازندگی بر روی استیج با بند های مختلف موسیقی می‌باشد.

سعید رشیدی استاد گیتار پاپ و کلاسیک در موسسه هنری هم آوای ترانه.

آموزش گیتار پاپ و کلاسیک در هم آوای ترانه

آموزش گیتار پاپ یا زدن و خواندن با گیتار

این نوع آموزش برای کسانی است که می‌خواهند برای آرامش خودشان ساز بزنند و هدف بزرگی ندارند.

در این آموزش همه چیز ساده شده و هنرجو با حداقل های موارد آموزشی آشنا می‌شود و بر اساس خواست ایشان جلو میرود، در آموزش گیتار پاپ هنرجو ابتدا آکورد ها را یاد می‌گیرد، سپس چند آهنگ ساده در جهت یادگیری ریتم های مختلف به او آموزش داده می‌شود و در ادامه نسبت به آهنگ هایی که می‌خواهد با گیتار اجرا کند آکورد، ملودی، ریتم و آرپژ آموزش داده میشود که با توجه به توان‌مندی هر هنرجو تنظیم میشود.

هدف کلاس گیتار پاپ آهنگ هایی است که هنرجو دوست دارد با این ساز بزند و بخواند که تعداد این قطعات و عمق تدریس به خود او بستگی دارد، البته معلم گیتار نیز سعی می‌کند در روند آموزش گیتار پاپ هنرجو در نهایت، بهترین نتیجه‌ی ممکن را کسب کند.

 

سوال های متداول

 

یکی از سوال هایی که معمولا پرسیده می‌شود این است که در کلاس آموزش گیتار، آیا ساز گیتار باید از همان ابتدا تهیه شود؟

برای پاسخ دادن به این سوال باید بگوییم که بله حتما می‌بایست ساز گیتار از جلسه اول تهیه شود چون تمرین ها از همان لحظه آغاز می‌شوند که البته توصیه می‌کنیم قبل از خرید ساز حتما با یک متخصص و یا معلم گیتار با تجربه مشورت کنید.

کلاس گیتار چقدر طول می‌کشد؟

زمان یادگیری و نوازندگی گیتار نسبت به سبک یادگیری، هدف نهایی، تمرین روزانه و استعداد فردی برای هر فرد متغیر است. به عنوان مثال یادگیری سبک پاپ نسبت به سبک کلاسیک زمان کم‌تری را می‌برد.

کلاس آموزش گیتار بصورت خصوصی برگذار می‌شود یا گروهی؟

در موسسه هنری هم آوای ترانه کلاس های آموزش گیتار بصورت خصوصی و کاملا تخصصی تدریس می‌شود.

 

برای مشاوره و استعداد یابی می‌توانید هم به صورت حضوری و هم تلفنی با متخصصین ما در مجموعه هم آوای ترانه در ارتباط باشید.

دیدگاه‌ خود را بیان کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به بالای صفحه بردن
باز کردن چت