آموزش گیتار پاپ و کلاسیک در هم آوای ترانه

آموزش گیتار پاپ و کلاسیک در هم آوای ترانه

در موسسه و آموزشگاه موسیقی هم آوای ترانه کلاس آموزش گیتار در سه سبک کلاسیک، پاپ کلاسیک و پاپ تدریس می‌شود، گیتاری که در این آموزش ها استفاده می‌شود گیتار نایلن یا همان گیتار کلاسیک می‌باشد.

آموزش گیتار کلاسیک

در سبک کلاسیک همه‌ی تکنیک ها، قطعات و موارد  مورد نیاز به صورت دقیق از روی متد آموزشی معتبر تدریس می‌شود؛ به این صورت که هنرجو در ابتدا  با طرز صحیح نشستن و اجزای تشکیل دهنده‌ی ساز گیتار آشنا میشود سپس نت خوانی، تکنیک های مربوط به دست راست گیتار و دست چپ گیتار و تقویت انگشتان را بطور کاملا صحیح می‌آموزد؛ در ادامه  کار کردن با تیونر و مترونوم، آشنایی با تئوری موسیقی مربوط به گیتار، گام نوازی و آرپژ نوازی  و … را فرا میگیرد.

در کنار این موارد بر اساس متد گیتار کلاسیک، در کلاس گیتار کلاسیک،، انواع اتود ها و قطعه های مورد نیاز را از روی کتاب های آموزشی معتبر گیتار کلاسیک یاد می‌گیرد، و در هر جلسه از کلاس با استاد گیتار خود بر روی آن ها تمرین می‌کند تا اشکالات احتمالی بطور کامل و دقیق بر طرف شود.

 

هدف کلاس گیتار کلاسیک در موسسه و آموزشگاه موسیقی هم آوای ترانه، اجرای قطعات کلاسیک با ساز گیتار میباشد بصورت تک نوازی، هم‌نوازی و یا گروه نوازی.

با خواندن مطلب انواع گیتار و کاربرد آن ها، با گیتار نایلن و انواع دیگر گیتار بیشتر آشنا شوید.

اجرای هنرجویان گیتار موسسه و آموزشگاه موسیقی هم آوای ترانه

 

 
 

آموزش گیتار پاپ-کلاسیک

در سبک گیتار پاپ-کلاسیک به هنرجو بیشتر  ریتم، آرپژ و آکورد نوازی آموزش داده میشود و در مورد ملودی بیشتر بصورت سولو آموزش می‌بیند به همین منظور انواع ریتم ها و آکورد ها را بطور صحیح در کلاس گیتار پاپ-کلاسیک فرا می‌گیرد  و در کنار این موارد، آهنگ ها و قطعات موزیک های پاپ رایج را هم یاد می‌گیرد؛ همچنین در این سبک برای ایجاد انگیزه و اشتیاق بیشتر در کلاس گیتار پاپ-کلاسیک از بَکینگ ترک نیز استفاده می‌شود که در روند کلاس های آموزش گیتار پاپ-کلاسیک بسیار موثر است.

در اینجا باید به این نکته اشاره کنیم که اجرای ریتم ها، آرپژ ها، ملودی و آکورد های مختلف آن هم به صورت درست، دقیق و حرفه‌ای بر روی ساز گیتار اصلا آسان نیست و به همین منظور در کلاس های گیتار پاپ-کلاسیک نیز از کتاب های آموزشی استفاده می‌شود و کلیات آموزش گیتار ضروری می‌باشد مواردی از قبیل:

  • نحوه نشستن و فرم دست گرفتن گیتار
  • نت خوانی که شامل ملودی و آکورد می‌باشد
  • تمرین کردن با مترونوم و تیونر
  • تکنیک های تقویت کننده‌ی انگشتان دست راست و چپ
  • گام نوازی، آرپژ نوازی و آکورد نوازی

هدف کلاس گیتار پاپ کلاسیک در موسسه و آموزشگاه موسیقی هم آوای ترانه نوازندگی در استودیو های ضبط موسیقی و همچنین نوازندگی بر روی استیج با بند های مختلف موسیقی می‌باشد.

سعید رشیدی استاد گیتار پاپ و کلاسیک در موسسه هنری هم آوای ترانه، دارای مدرک گیتار از تیرینیتی کالج لندن..

آموزش گیتار پاپ و کلاسیک در هم آوای ترانه

کلاس آموزش گیتار پاپ یا زدن و خواندن با گیتار

این نوع آموزش گیتار برای کسانی است که می‌خواهند برای آرامش خودشان ساز بزنند و هدف بزرگی ندارند.

در این روش از آموزش گیتار، همه چیز ساده شده و هنرجو با حداقل های موارد آموزشی آشنا می‌شود و بر اساس خواست ایشان کلاس جلو میرود، در کلاس آموزش گیتار پاپ هنرجو ابتدا آکورد ها را یاد می‌گیرد، سپس چند آهنگ ساده در جهت یادگیری ریتم های مختلف به او آموزش داده می‌شود و در ادامه نسبت به آهنگ هایی که می‌خواهد با گیتار اجرا کند آکورد، ملودی، ریتم و آرپژ آموزش داده میشود که با توجه به توان‌مندی هر هنرجو تنظیم میشود.

هدف کلاس گیتار پاپ آهنگ هایی است که هنرجو دوست دارد با این ساز بزند و بخواند که تعداد این قطعات و عمق تدریس به خود او بستگی دارد، البته استاد گیتار نیز سعی می‌کند در طول مسیر آموزش گیتار پاپ، هنرجو در نهایت، بهترین نتیجه‌ی ممکن را کسب کند.

 

سوال های متداول

 

قیمت کلاس گیتار چقدر است؟

قیمت این کلاس نسبت به سطح آموزشگاه موسیقی، کیفیت و درستی مطالب آموزشی و میزان تجربه استاد گیتار متغیر است که شما می‌توانید از قسمت مشاوره از چگونگی ثبت نام و قیمت دقیق کلاس‌های گیتار مطلع شوید.

در کلاس آموزش گیتار، پاپ و کلاسیک، آیا ساز گیتار باید از همان ابتدا حتما تهیه شود؟

یکی از سوال هایی که معمولا پرسیده می‌شود همین موضوع است؛ برای پاسخ دادن به این سوال باید بگوییم که بله حتما می‌بایست ساز گیتار از جلسه اول تهیه شود چون تمرین ها از همان لحظه آغاز می‌شوند که البته توصیه می‌کنیم قبل از خرید ساز گیتار حتما با یک متخصص و یا معلم گیتار با تجربه مشورت کنید.

بهترین گیتار برای شروع کدام است؟

شاید فکر کنید که اگر یک گیتار گران قیمت را برای شروع انتخاب کنید بهتر است اما اینگونه نیست؛ در ابتدا برای شرکت در کلاس گیتار می‌بایست گیتاری استاندارد در سطح متوسط تهیه کرد، قطعا گیتارهای غیر استاندارد و خیلی ارزان قیمت را نیز پیشنهاد نمی‌کنیم مگر در نبود بودجه کافی و علاقه و استعداد فراوان. یکی از بهترین مدل گیتار برای شروع گیتار یاماها C40 است. بهتر است همزمان با پیشرفت در آموزش گیتار و پس از گذراندن مراحل اولیه، گیتارهای حرفه‌ای را خریداری کنید.

کلاس گیتار چند ترم است و چقدر طول می‌کشد؟

زمان یادگیری و نوازندگی گیتار نسبت به سبک یادگیری، هدف نهایی، تمرین روزانه و استعداد فردی برای هر فرد متغیر است. که در کمترین زمان به ۱ سال زمان احتیاج دارد. به عنوان مثال یادگیری در کلاس گیتار پاپ نسبت به کلاس گیتار کلاسیک زمان کم‌تری را به خود اختصاص می‌دهد.

کلاس‌های گیتار بصورت خصوصی برگذار می‌شود یا گروهی؟

در موسسه هنری هم آوای ترانه کلاس های گیتار بصورت خصوصی و کاملا تخصصی تدریس می‌شود.

 

برای مشاوره و استعداد یابی و ثبت نام در کلاس آموزش گیتار پاپ و کلاسیک، می‌توانید هم به صورت حضوری و هم تلفنی با متخصصین ما در مجموعه هم آوای ترانه در ارتباط باشید.

دیدگاه‌ خود را بیان کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به بالای صفحه بردن
باز کردن چت