معرفی ساز گیتار الکتریک

musicmakerscalgary-types-of-electrical-guitars

گیتار الکتریک به نوعی از گیتار گفته می شود که صرفا از خود صدایی ندارد و برعکس دیگر گیتار ها اکثرا بدنه آنها تو پر است و برای تولید صدا به دستگاه هایی به نام افکت و آمپلی فایر متصل می گردد و چون دستگاه های ذکر شده با برق کار می کنند به این نوع گیتار، گیتار الکتریک می گویند. البته خود گیتار نیازی به برق ندارد.

electric_anatomy_large

بدنه گیتار الکتریک از چوب و هر ۶ سیم آن فلزی هستند. البته مدل های ۷ سیم و مدل های متفاوت گیتار الکتریک با ۲ یا ۳ دسته و ... نیز برای این ساز وجود دارد. با گیتار الکتریک در سبک های بسیار زیاد و متنوعی مانند راک و متال و مشتقات آنها نواخته می شود.

بسیار مهم است که بدانید نیازی به یادگیری انواع دیگر گیتار قبل از گیتار الکتریک نیست و این ساز با وجود شباهت های بسیار به سایر گیتارها، تفاوت های زیادی نیز با آنها دارد و به همین دلیل گیتار الکتریک یک ساز مستقل برای خود محسوب می شود و هیچ مکتب نواختن گیتار پیش نیاز گیتار الکتریک نبوده و شما می توانید از ابتدا شروع به یادگیری گیتار الکتریک نمایید.

پروسه تولید صدا در گیتار الکتریک به این گونه است که صدا از طریق پیکاپ(میکروفون های گیتار الکتریک) به دستگاهی به نام افکت منتقل شده در آنجا پردازش شده و تغییر پیدا می کند و از طریق آمپلی فایر به گوش شنونده می رسد. برای انتخاب سبک لازم است اطلاعات زیادی در مورد سبک های مختلف گیتار الکتریک داشته باشید.
گیتار الکتریک انواع مختلفی دارد و بسته به نوع سبک با پیک و یا با انگشت نواخته می شود که البته سبک های نواختن آنها هم با هم متفاوت است.

pickups-vs-pickups

از بزرگان این ساز می توان به جو ساتریانی،اینگوی مالمستین، پل گیلبرت، دیوید گیلمور، ادی ون هالن، اسلش، گری مور و … اشاره کرد که هر کدام از بزرگانی که نام برده شد سبکی متفاوت از دیگری دارند.

Untitled_design_7_7ee768d2-b4eb-4456-9250-d4301d851c3b_grande-pichi

 

برای انتخاب سبک لازم است اطلاعات زیادی در مورد سبک های مختلف گیتار الکتریک داشته باشید.
گیتار الکتریک انواع مختلفی دارد و بسته به نوع سبک با پیک و یا با انگشت نواخته می شود که البته سبک های نواختن آنها هم با هم متفاوت است.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top
Open chat
1
سلام
خوش اومدین!
چطور میتونم کمکتون کنم؟
09125109930
Powered by